Káreseti összefoglaló
2026. április 07. 08:59
A húsvéti hosszú hétvége alatt több közlekedési balesethez, lakástűzhöz és kisebb tűzesethez is riasztották a tűzoltókat a vármegyében. Mutatjuk a jelentősebb káreseteket.
Április 3., péntek
Kéménytűzhöz riasztották pénteken a szigetvári hivatásos és szentlőrinci önkéntes tűzoltókat. Szentlőrincen, egy József Attila utcai családi ház kéményében lerakódott égéstermék izzott, az egység felügyelet mellett kiégette. Mivel a fűtés alternatív módon megoldott az ingatlanban, lakosságvédelmi intézkedésre nem volt szükség.
Április 4., szombat
Letért az útról, kerítésnek csapódott, majd oldalára borult egy személyautó szombat hajnalban Szalántán. A balesetet arra közlekedő mentősök észlelték, ők jelentették be. A siklósi hivatásos tűzoltók a gépjármű áramtalanítását végezték el.
Ráfutásos balesetben ütközött össze három személyautó szombat délelőtt Mohácson, a Pécsi úton. A helyszínre a város hivatásos tűzoltóit riasztották, beavatkozásra azonban nem volt szükség. Az egység a rendőrség kiérkezéséig a helyszínt biztosította.
Három szemetes égett egy családi házzal egybeépített garázs mellett szombat kora délután Szentlőrincen. A tűzeset során a garázs falai, ablaka és a benne álló gépkocsi kormozódott, a szigetvári tűzoltók kiérkezésekor csak kis mértékű izzás, füstölés volt, amelyet az egység gyorsan megszüntetett. A tűz másra nem terjedt át.
Árokba hajtott egy személygépkocsi szombat délután Sumony külterületén. A műszaki mentést a sellyei hivatásos tűzoltók végezték, akik átvizsgálták és áramtalanították a járművet. A mentőszolgálat egy embert kórházba szállított.
Tűzhelyen felejtett étel füstölt szombat késő délután Szigetváron, egy Radován téri társasházi lakásban. A lépcsőház és az érintett lakás füsttel telítődött, emiatt tizenegy ember hagyta el az épületet. A helyi hivatásos tűzoltók eltávolították az ételt a tűzhelyről és vizet öntöttek rá, beavatkozásra nem volt szükség. Emellett az egység a lakást és a lépcsőházat is kiszellőztette. A mentőszolgálat munkatársai a tűzzel érintett lakásban élő embert kórházba szállították.
Elektromos meghibásodás miatt gyulladhatott ki egy személyautó motortere szombat este Egyházasharasztin, egy Petőfi Sándor utcai ház udvarán. Miután a tulajdonos észlelte a lángokat, a szomszédok segítségével kitolta az autót az utcára, majd megkezdték az oltást. A villányi hivatásos tűzoltók az utómunkálatokat végezték el: áramtalanították a kocsit és visszahűtötték a motorteret. Az eset során személyi sérülés nem történt.
Április 5., vasárnap
Szabadnapos tűzoltó oltott el egy kisebb gépjárműtüzet vasárnap este Komlón, a Székely Bertalan utcában. A gépjármű üzemképes maradt, el tudta hagyni a helyszínt.
Két személyautó ütközött össze, majd sodródott le az útról vasárnap délelőtt Pécsváradon, a Rákóczi Ferenc utcában. A járművekben összesen öten utaztak, egy ember könnyebben, egy súlyosabban sérült. A pécsi hivatásos tűzoltók a helyszín biztosítása mellett mindkét kocsit áramtalanították.
Letért az útról, majd árokba hajtott két gépkocsi vasárnap délelőtt Szentlőrinc külterületén, a 6-os úton. Az egyik autó szinte merőlegesen, egy fán fennakadva állt meg. A baleset egy előzés következtében történt, a helyszínre a szigetvári hivatásos, valamint szentlőrinci és szabadszentkirályi önkéntes tűzoltók is vonultak. Az egységek kiérkezéséig az autók utasai kiszálltak, egy embert könnyebb sérülésekkel kórházba szállítottak. A tűzoltók áramtalanítottak és a helyszínt biztosították. A forgalom félpályán, rendőri irányítás mellett haladhatott.
Április 6., hétfő
Lakatlan házban, vélhetően elektromos meghibásodás miatt keletkezett tűz hétfő délelőtt Harkányban. A tüzet a szomszédok észlelték, az épületben senki sem tartózkodott. Az esethez a siklósi és villányi hivatásos tűzoltókat riasztották, akik több irányból dolgozva oltották el a lángokat. A tűz a földszinten és a padláson is pusztított, a tetőszerkezetet is érintette. Az egység az épületből egy gázpalackot is kivitt, amelyet nem ért hőhatás, emellett hőkamerákkal a teljes épületet átvizsgálta.
Parkoló autó motortere gyulladt ki hétfőn, késő délután Pécsett, a D utcában. A helyszínre a Szent Flórián egyesület tűzoltói érkeztek elsőként, megkezdték az oltást, amit végül a pécsi hivatásos tűzoltók fejeztek be. A tűz másra nem terjedt át, sérülés nem történt.
Hétvégi ház padlástere és tetőszerkezete égett hétfő este Pécsett, a Csap utcában. A kilenc négyzetméter alapterületű kisház udvarán grilleztek, vélhetően nem megfelelően oltották el a tüzet, emiatt terjedhetett át a ház mellett tárolt anyagokra, majd az épületre. A vármegyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítása mellett a pécsi hivatásos és palkonyai önkéntes tűzoltók avatkoztak be. Személyi sérülés nem történt.
A rendőrség járőrei észleltek szabadtéri tüzet hétfő késő este Márfa külterületén. Az út mellett nádas, füves terület égett csaknem ötven négyzetméteren. A siklósi hivatásos tűzoltók egy vízsugárral és kézi szerszámokkal eloltották a lángokat.
Százötven négyzetméteres családi házban keletkezett tűz hétfőn, késő este Sombereken, a Kossuth Lajos utcában. Az épületben négyen tartózkodtak, a tüzet észlelve azonnal elhagyták a házat, nem sérültek meg. A véméndi és mohácsi hivatásos tűzoltók három vízsugárral oltották el a tüzet, amely során a ház lakóterének csaknem a fele égett. A tűz a tetőszerkezetre nem terjedt át. Nem kizárt, hogy dohányáru miatt csaptak fel a lángok. A tűzoltói beavatkozás idejére a rendőrség lezárta az utcát. A házban élők rokonokhoz költöztek.