AKTUÁLIS HÍREINK
Több helyen kell védekezni a szúnyoglárvák ellen 2026. május 26.
Az előző héten lehullott csapadék számos területen hozott létre a csípőszúnyoglárvák számára ideális vízi élőhelyeket. Az esőt követő felmelegedés felgyorsítja a szúnyogok fejlődését, ezért a következő napokban több helyen kell beavatkozásokat végezni. Az előző években elvégzett feltérképezésnek köszönhetően a tenyészőhelyek ismertek, így a szúnyoglárvák ellen alkalmazható biológiai kezelések pontosan és hatékonyan elvégezhetőek. Az alkalmazott készítmény szelektív, kizárólag a szúnyoglárvákat pusztítja el. Ugyanakkor védett természeti területen ez a módszer is csak nagyon korlátozottan használható, továbbá a magánházak környezetében kialakult kisebb vízmegállások sem kezelhetőek.
Sportpályán bizonyítottak tűzoltóink 2026. május 26.
Látványos és rendkívül szoros versenyben mérték össze tudásukat Baranya vármegye tűzoltói a múlt pénteken megrendezett tűzoltósport-versenyen. Az összesített eredmények alapján idén a Pécsi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság csapata bizonyult a legeredményesebbnek.
Hétvégi káreseti összefoglaló 2026. május 26.
A pünkösdi hosszú hétvégén főleg műszaki mentésekhez riasztották a baranyai tűzoltóegységeket. A legtöbb esetben a pécsi hivatásos tűzoltók segítségére volt szükség.
Idén is megnyílnak a szertárkapuk 2026. május 20.
Gyermeknap alkalmából ismét megnyílnak a tűzoltólaktanyák kapui a látogatók előtt a hónap utolsó vasárnapján, május 31-én. A korábbi évek hagyományait követve a hivatásos, önkormányzati és önkéntes tűzoltóságok várják azokat a családokat, amelyek szívesen megismernék a tűzoltólaktanyák életét.
Ez történt tegnap 2026. május 20.
Változatos esetekhez riasztották kedden a pécsi hivatásos tűzoltókat: kápolnatűznél, közlekedési baleseteknél, kidőlt fa eltávolításánál, valamint egy kigyulladt személygépkocsi oltásánál is beavatkoztak a nap folyamán.
ESEMÉNYEK
Balaton
Nincs viharjelzés
Fertő-tó
Nincs viharjelzés
Velencei-tó
Nincs viharjelzés
Tisza-tó
Nincs viharjelzés